Hakkımızda

Isınmanın Akıllı Yolu

Türkiye'de elektrikli yerden ısıtma sistemi alanında ilkleri gerçekleştiren Y.Ş. Mimarlık 2005 yılında kurulmuştur. Faaliyet alanımız; yerden, duvardan ve tavandan elektrikli ısıtma sistemleriyle ilgili tüm uygulamaları kapsamaktadır.

Kurulduğumuz günden bu yana, ülkemizin çeşitli bölgelerinde futbol sahası, ev, otel, sera, rampa, garaj, camii, çatı ısıtması gibi pek çok farklı alanda elektrikli yerden ısıtma konusunda anahtar teslim projeleri gerçekleştirmekte ve satış sonrası teknik hizmet sunmaktayız. Elektronik programlamamız ve dünya markası OJ Electronics termostatlarıyla yerden ısıtma alanının öncü kuruluşuyuz.

Firmamızın 2 temel amacı bulunmaktadır.

1) Kaliteli, konforlu ve ekonomik ısınma çözümleri arayan, güvenli, çevreci, sağlıklı ısınmaya önem veren, yenilikçi firma ve kişilerin çözüm ortağı olmak.

2) Gelişen teknolojiyi takip ederek, elektrikli yerden ısıtmayla ilgili tüm sistem ve çözümlerimizi son teknolojileri kullanarak uygulamak.

Ürün ve hizmet kalitemizle, sunduğumuz tüm elektrikli yerden ısıtma projelerinde müşterilerimizin çözüm ortağıyız. Bu da bizi elektrikli yerden ısıtma sistemleri sektöründe öncü ve uzman konumuna getirmiştir.

Amaçlarımızı gerçekleştirebilmek üzere, Türkiye Distribütörlüğü'nü yaptığımız Fenix, Thermor ve OJ Electronics firmalarıyla işbirliği yapmaktayız. İş ortaklarımız Avrupa'da elektrikli ısıtma sistemleri konusunda uzman, yenilikçi ve köklü şirketlerdir.

FENIX

"Kadife Devrimden" sonra 1990 yılında kurulan Çek Cumhuriyeti'ndeki ilk özel şirkettir.

Fenix, elektrikli yerden ısıtma konusunda; her uygulama alanına göre ayrı ayrı ürettiği geniş ürün yelpazesini bünyesinde barındırmaktadır. Avrupa'da birçok ülke, Kanada ve Avustralya olmak üzere dünyada 4 kıtada 50'den fazla ülkeye elektrikli yerden ısıtma ürünleriyle ihracat yapmaktadır. Üretimini 20 yıllık deneyimi ve son teknolojileri takip ederek, AR-GE çalışmaları yaparak gerçekleştirmektedir.

1997'den bu yana ISO belgesine sahip olan Fenix, her 3 yılda bir yenilenmesi gereken ISO belgesini her dönemde başarıyla almıştır. Ekim 2012'de ISO 9001:2008 normlarına uyulması kaydıyla alınabilen yeni ISO belgesine de sahiptir.

Fenix elektrikli yerden ısıtma kabloları, 5 seviyeli güvenlik kalkanı ile üretilmekte, tamamen dayanıklı ve su geçirmez özellikte olup 10 yıl garantilidir. %100 su geçirmez metal zırh, yüksek çizgisel gücü, ürün çeşitliliği ve 160 0C sıcaklığa kadar dayanan özel kablosu Fenix markasını ayrıcalıklı kılmıştır. Fenix'in bu özel kablosunun 160 0C sıcaklığa kadar dayanıklı olması, sıcak asfalt altına da elektrikli yerden ısıtma kablosu döşenmesine olanak verir.

OJ Termostat ve Kontrol Sistemi

Elektrikli yerden ısıtma sistemleri uygulamalarımız, sıcaklığı algılayabilen ve böylece ortam ısısını izleyebilen gelişmiş "micro-chip" teknolojisiyle üretilmiş ve bir dünya markası olan OJ Electronics termostatlarıyla kontrol edilmektedir. Sistem, istenilen ısı değerine ulaştığında devresini kapatarak "setback mod"unda çalışmakta ve otomatik olarak devreye girerek enerji sarfiyatını en az seviyede tutmaktadır.

Thermor

79 yıllık tecrübesi ve profesyonel ortaklıkları, Thermor'u uluslararası elektrikli ısıtma ve sıcak su sistemleri sektörünün en büyük ve uzman markalarından biri haline getirmiştir.

Thermor ve alanında öncü birçok başka markayı da bünyesinde bulunduran Atlantic Grubu'n günümüzde izlediği strateji "Sürdürülebilir konforu" sağlamaktır. Bunu sağlamak üzere AR-GE çalışması yapmakta, maliyetleri optimize etmek, kirliliğe sebep olan endüstriyel atıkları azaltma, sağlığa ve çevreye duyarlı olarak elektrikli ısıtma konusunda üretimlerini gerçekleştirme konusunda çalışmalarını sürdürmektedir.

Thermor'un amacı; sunduğu son teknolojiyle üretilmiş duvardan elektrikli ısıtma sistemleriyle kullanışlı, beklentiyi karşılayan, çevreci ve konforlu ısınmaya uygun ürünler sunmaktır.

Thermor üretim sürecinde solvent içermeyen boya kullanmakta ve kirlilik yaratmayacak şekilde yüzey işlemi uygulamaktadır.

Thermor, dünyada 100'den fazla ülkeye ihracat yapmaktadır.

Neden Y.Ş. Mimarlık ve elektrikli yerden ısıtma?

Y.Ş. Mimarlık, kalite ve bütçede ayrıcalıklıdır.

Y.Ş. Mimarlık, Fenix Grup’un Türkiye Distribütörü’dür. Kullandığı Fenix marka elektrikli yerden ısıtma sistemleri CE belgelidir. Avrupa Birliği standartlarına uygun olarak Çek Cumhuriyeti'nde üretilmektedir.

Y.Ş. Mimarlık, kendi uzman ve teknik kadrosuyla elektrikli yerden ısıtma uygulamalarını yapar ve ekonomi sağlar.

Y.Ş. Mimarlık, açık ve kapalı mekânlardaki elektrikli yerden ısıtma uygulamalarını etüt ve analiz ederek projelerinde en uygun çözümleri sunar.

Y.Ş. Mimarlık, rampa, viyadük, tünel vb. asfalt kullanılan dış mekanlarda Fenix'in 1600C ısıya dayanıklı özel kablosuyla direk asfalt altına da elektrikli yerden ısıtma uygulaması yapabilmektedir.

Y.Ş. Mimarlık, Türkiye’de futbol sahalarında elektrikli yerden ısıtmayı uygulamış ve zemin ısısını neredeyseniz oradan bilgisayarla kontrol ettirebilir. Siz de hem futbolcularınızın sağlığını korumuş hem kaliteli futbol için gerekli zemini sağlamış hem de büyük maliyet ve zahmetle korunan çimin sağlıklı ve uzun ömürlü olmasının kazancını yaşarsınız.